Nizozemska Eredivisie 2026/2027

Nina Gambino
Zadnje ažuriranje: 02.08.2026
Povjerenje i transparentnost

Naš urednički tim radi transparentno. U tekstovima mogu postojati affiliate poveznice prema kladionicama. To ni na koji način ne utječe na nepristranost i objektivnost tekstova.

Nizozemska Eredivisie je popularna među kladioničarima, posebno za klađenja poput over/under i hendikepa. U nastavku pogledajte prognoze i analize o mogućem prvaku, kao i informacije o kladionicama s najboljim kvotama za klađenje na Eredivisie.

Raspored

9. kolo16. – 18. listopada 2026U tijeku
Petak, 16. listopada
SC Heerenveen20:00SBV Excelsior
Subota, 17. listopada
ADO Den Haag16:30PSV
Telstar 196320:00Feyenoord Rotterdam
Sparta Rotterdam21:00Willem II Tilburg
Nedjelja, 18. listopada
PEC Zwolle12:15Go Ahead Eagles
SC Cambuur-Leeuwarden14:30AZ
FC Groningen16:45AFC Ajax
FC Twente '6520:00FC Utrecht
NEC20:00Fortuna Sittard

Najbolje kladionice za klađenje na Nizozemsku Eredivisie

Nizozemska Eredivisie ima svojih specifičnosti kao što je velika efikasnost pa kod odabira najboljih kladionica za ovu ligu, o ovom detalju treba voditi računa. Naš najuži izbor pao je na Playzilla, KinBet, Legiano.

PlayZilla
Uvjeti važeći. 18+

PlayZilla

4.6/5
Minimalna uplata za bonus: 20€
5x uplatu i bonus uložiti/obrnuti
Minimalna kvota: 1,50
Vrijeme za obrtanje: 30 dana
100% do 100€Preuzmi bonusPlayZilla test
KinBet
Uvjeti važeći. 18+

KinBet

4.6/5
Minimalna uplata za bonus: 20€
6x uplatu i bonus uložiti/obrnuti
Minimalna kvota: 1,50
Vrijeme za obrtanje: 30 dana
100% do 100€Preuzmi bonusKinBet test
Legiano
Uvjeti važeći. 18+

Legiano

4.7/5
Legiano nudi veliki izbor metoda plaćanja, ogromnu ponudu sportova i uz to super kazino100% do 100€Preuzmi bonusLegiano test

Tabela Eredivisie

Prognoze i kvote za klađenje na Nizozemsku Eredivisie

NL-Eredivisie-Logo
Nizozemska Kvote za Prvaka, ažurirano 21.07.2026.

KlubPrvakTop 3Ispadanje
PSV1,661,081001
Feyenoord3,751,33751
Ajax6,501,44501
Twente9,003,75251
AZ Alkmaar29,04,50151
NEC34,05,50126
Utrecht67,07,5067,0
Groningen81,015,051,0
Sparta Rott.25134,013,0
Heerenveen25141,010,0
Zwolle3011267,00
Excelsior3511515,50
Telstar3511515,00
GO Ahead Eagles4011515,00
Den Haag4511512,37
Fortuna Sittard4512012,37
Cambuur Lee.4512512,37
Willem II4513011,90
PlayZilla kvotePosjeti PlayZilla! PlayZilla test PlayZilla bonus

Najava sezone Eredivisie 2026./2027.

Sezona Eredivisie 2026./2027. ponovno donosi uzbudljivu borbu za naslov. Aktualni prvak PSV Eindhoven ulazi u prvenstvo kao najveći favorit, dok Feyenoord i Ajax žele smanjiti zaostatak iz prošle sezone. NEC Nijmegen i FC Twente također su ostvarili velik napredak te se s pravom nadaju plasmanu u europska natjecanja.

PSV Eindhoven

PSV Eindhoven uvjerljivo je osvojio prvenstvo 2025./2026. i stigao do trećeg uzastopnog naslova. Momčad se istaknula najboljim napadom i stalnim osvajanjem bodova. Prvo mjesto na tablici ponovno čini PSV glavnim favoritom.

Trener i igrački kadar

Trener Peter Bosz i dalje preferira napadački nogomet s velikim posjedom lopte. Momčad ima kvalitetna rješenja na gotovo svakoj poziciji i mnogo međunarodnog iskustva. Spoj uigranih nositelja igre i mladih talenata među najboljima je u ligi.

Prednosti i nedostaci

✅ Vrlo snažan napad

✅ Širok i uravnotežen kadar

✅ Visoka individualna kvaliteta

⛔ Veliko opterećenje zbog europskih utakmica

⛔ Pritisak obrane naslova

Prognoza konačnog plasmana

PSV ponovno ima najjači kadar i ulazi u sezonu kao jasan favorit. Ako ključni igrači ostanu zdravi, mnogo toga upućuje na novi naslov prvaka. Plasman među dvije najbolje momčadi vrlo je izgledan.

Prognoza: 1. mjesto

Šanse za naslov: 55%

Feyenoord Rotterdam

Feyenoord je prošlu sezonu završio na drugom mjestu i dugo bio glavni pratitelj PSV-a. Obrana je bila među najstabilnijima u ligi. Momčad je ukupno pokazala stalan napredak.

Trener i igrački kadar

Novi trener Giovanni van Bronckhorst će se oslanjati na agresivan presing i brzu tranziciju. Kadar posjeduje veliku kvalitetu u svim linijama, te je ciljano pojačan. Posebno kvalitetan napad može samostalno odlučiti utakmicu.

Prednosti i nedostaci

✅ Kompaktna obrana

✅ Brza tranzicija

✅ Dobra širina kadra

⛔ Manjak kontinuiteta protiv slabijih suparnika

⛔ Dodatno opterećenje zbog europskih utakmica

Prognoza konačnog plasmana

Feyenoord će se ponovno boriti za naslov do kraja sezone. Presudan će biti kontinuitet protiv obrambeno postavljenih suparnika. Novi plasman među dvije najbolje momčadi djeluje realno.

Prognoza: 2. mjesto

Šanse za naslov: 25%

Ajax Amsterdam

Ajax je petim mjestom ostao daleko ispod očekivanja. Nedostatak kontinuiteta momčad je koštao velikog broja bodova. Sada je cilj povratak u vrh.

Trener i igrački kadar

Novi trener Michel radi na izgradnji mlade momčadi koja želi igrati atraktivan nogomet. Ajax i dalje ima jednu od najvećih baza talenata u Europi. Bit će važno koliko će se brzo nova pojačanja uklopiti.

Prednosti i nedostaci

✅ Odličan rad s mladim igračima

✅ Visoka individualna kvaliteta

✅ Napadački sustav igre

⛔ Promjenjive obrambene izvedbe

⛔ Nedostatak kontinuiteta

Prognoza konačnog plasmana

Ajax bi se trebao znatno poboljšati u odnosu na prošlu sezonu. Za osvajanje naslova ipak mora pronaći veću stabilnost. Plasman među tri najbolje momčadi djeluje realno.

Prognoza: 3. mjesto (60 %)

Šanse za naslov: 12%

Twente Enschede

FC Twente završio je prošlu sezonu na četvrtom mjestu i potvrdio napredak iz posljednjih godina. Momčad je posebno na domaćem terenu bila vrlo teško pobjediva. Klub se tako ponovno plasirao u europska natjecanja.

Trener i igrački kadar

Trener John van den Brom oslanja se na dobro organiziranu momčad s velikom trkačkom snagom. Kadar ima dovoljno kvalitete za plasman u gornji dio tablice. Vezni red posebno se ističe kao jedna od glavnih snaga momčadi.

Prednosti i nedostaci

✅ Vrlo dobra organizacija momčadi

✅ Snaga na domaćem terenu

✅ Uravnotežen vezni red

⛔ Manjak vrhunskih pojedinaca

⛔ Slabije igre u gostima

Prognoza konačnog plasmana

Twente će se ponovno boriti za mjesta koja vode u europska natjecanja. U usporedbi s PSV-om, Feyenoordom i Ajaxom nedostaje mu širine kadra za borbu za naslov. Ipak, plasman među prvih pet vrlo je izgledan.

Prognoza: 4. mjesto

Šanse za naslov: 6%

Nizozemske Eredivisie pregled
NL-Eredivisie-Logo
Početak sezone 07.08.2026.
Kraj sezone 23.05.2027.
Klubova 18
Šampion 2025/26 PSV
Liga prvaka PSV Eindhoven, Feyenoord, Nijmegen
Europska liga Alkmaar, Twente
Konferencijska liga Ajax, Amsterdam
Pobjednik kupa 2025/26 AZ Alkmaar
Ispali Volendam, NAC Breda, Heraklo Almedo
Ušli Willem II, Haag, Cambur

Modus igranja za sezonu 2026/2027

Sezona 2026/2027 Nizozemske Eredivisie zadržava isti modus kao prethodne sezone. To uključuje broj timova i pravila ispadanja iz lige, dok su promijenjene raspodjele evropskih pozicija.

Format takmičenja

Broj timova: U sezoni 2026/2027, Nizozemska Eredivisie će imati 18 timova koji će igrati po dva puta jedni protiv drugih, ukupno 34 kola.

Bodovni sistem: Timovi osvajaju 3 boda za pobjedu, 1 bod za neriješeni rezultat, a 0 bodova za poraz. U slučaju izjednačenog broja bodova, odlučuje gol-razlika.

Borba za prvaka i za opstanak

Liga prvaka: U sezoni 2026/2027, iz Nizozemske Eredivisie direktno se kvalificiraju dva prvoplasirana tima za Ligu prvaka, dok trećeplasirani ide u kvalifikacije.

Europska i Konferencijska liga: U Evropskoj ligi nastupaju dva tima: četvrtoplasirani i osvajač Kupa, a ako Kup osvoji jedna od tri prvoplasirane ekipe, otvara se dodatno mjesto. U Konferencijsku ligu mogu se kvalificirati timovi od petog do osmog mjesta, koji će se boriti za tu poziciju nakon regularnog dijela prvenstva.

Relegacija: Iz Eredivisie ispadaju dva posljednjeplasirana tima, dok ekipa na 16. mjestu razigrava s timom iz drugog ranga takmičenja.

Važne promjene i inovacije

VAR (Video Assistant Referee): VAR tehnologija nastavlja biti ključna u sezoni 2026/2027, pomažući sucima u donošenju ispravnih odluka.

Zimska pauza: Planirano je da se prvih 17 kola Eredivisie odigra do 23.decembra, a onda bi uslijedila zimska pauza. Nastavak prvenstva je planiran za 08.januar naredne godine.

Povijest Eredivisie i najuspješniji klubovi

Eredivisie je najviši rang takmičenja u Nizozemskom nogometu. Liga je osnovana 1965 godine i kao većina europskih liga, Eredivision preživjela je mnogo promjena u samoj strukturi i sustavu takmičenja.

Liga je poznata po nekolicini velikih klubova koje prati veliko rivalstvo, ali i fanatični navijači. U nastavku pogledajte koji su to kroz povijest najuspješniji nizozemski klubovi.

KlubTitule
Ajax36
PSV27
Feyenoord16
Den Haag7
Sparta Rotterdam6
RAP5
Eagles4
Najuspješniji klubovi Eredivisie

Zaključak

Nizozemske Eredivisie igra bitnu ulogu u Europskom nogometu, s poznatim klubovima i velikim brojem navijača. Ova liga je popularna među igračima sportskog klađenja, pa je napravljena analiza rezultata prošle sezone i predviđanja za ovu sezonu. Također su predstavljene kladionice s atraktivnim ponudama za klađenje na Eredivisie, koje nude visoke kvote i bonus promocije.

1X21X21X2?

FAQ: Nizozemska Eredivisie

Koji je najtrofejniji klub Eredivisie?

Najviše osvojenih trofeja ima Ajax, ukupno 36 titule.

Kada završava prvi dio sezone u Eredivisie?

Prvi dio sezone, 17. kolo odigrat će se 23.12.2026. godine, kada će nastupiti zimska pauza.

Koje kladionice su najbolje za klađenje na Nizozemsku Eredivisie?

Najbolje kladionice za Nizozemsku Eredivisie su: Playzilla, KinBet, Legiano.

Tko je osvojio prvenstvo u sezoni 2024/2025?

U sezoni 2024/2025 prvenstvo je osvojio PSV i to im je bila 27. titula prvaka