Engleska Premier liga 2026/2027

Nina Gambino
Zadnje ažuriranje: 18.08.2026
Povjerenje i transparentnost

Naš urednički tim radi transparentno. U tekstovima mogu postojati affiliate poveznice prema kladionicama. To ni na koji način ne utječe na nepristranost i objektivnost tekstova.

Engleska Premier liga je jedna od onih koju kladioničari najviše očekuju. Ova sezona donosi mnoge promjene u klubovima pa bi bitka za trofej ponovo mogla biti zanimljiva. Analiziramo klubove i donosimo prognoze za naslov prvaka kao i one koji će biti u zlatnoj sredini. Nismo zaboravili ni kandidate koji će voditi tešku borbu za ostanak u elitnom rangu takmičenja.

Raspored

7. kolo17. – 19. listopada 2026Sljedeće kolo
Subota, 17. listopada
Everton FC13:30Chelsea FC
Brentford F.C.16:00FC Liverpool
Fulham FC16:00Hull City
Manchester City16:00Ipswich Town
Newcastle United FC18:30Aston Villa
Nedjelja, 18. listopada
AFC Bournemouth15:00Sunderland
Brighton & Hove Albion15:00Crystal Palace FC
Leeds United15:00Manchester United FC
Nottingham Forest17:30FC Arsenal
Ponedjeljak, 19. listopada
Tottenham Hotspur FC21:00Coventry City

Najbolje kladionice za klađenje na Englesku Premier Ligu

Klađenje na Englesku Premier ligu nezamislivo je bez Legiano kladionice. Osim ove kladionice, odličan izbor su Playzilla i IviBet. Obje kladionice imaju ogroman broj opcija za klađenje kao i dugoročne oklade. Osim toga, nude širok izbor ostalih sportova, kao i fer bonuse dobrodošlice.

Legiano
Uvjeti važeći. 18+

Legiano

4.7/5
Legiano nudi veliki izbor metoda plaćanja, ogromnu ponudu sportova i uz to super kazino100% do 100€Preuzmi bonusLegiano test
PlayZilla
Uvjeti važeći. 18+

PlayZilla

4.6/5
Minimalna uplata za bonus: 20€
5x uplatu i bonus uložiti/obrnuti
Minimalna kvota: 1,50
Vrijeme za obrtanje: 30 dana
100% do 100€Preuzmi bonusPlayZilla test
1
IviBet
Uvjeti važeći. 18+

IviBet

4.6/5
IviBet nudi oko 30 sportova, prihvaća uplate u kripto-valutama i ima vrhunsku Casino ponudu100% do 150€Preuzmi bonusIviBet test
Bonus uvjeti
  • Minimalna uplata za bonus: 20€
  • 5x bonus uložiti/obrnuti
  • Minimalna kvota: 2,00
  • Vrijeme za obrtanje: 7 dana

Stanje podataka: 14/10/2026

Tabela Premier League

Prognoze i kvote za klađenje na Englesku Premier Ligu

ENG Premier League

 

KlubPrvakTop 4Ispadanje
Arsenal2,501,121001
Man. City3,501,2813,0
Liverpool6,501,40751
Man. United7,001,53501
Chelsea11,02,1067,0
Aston Villa26,03,7567,0
Newcastle41,09,0041,0
Tottenham51,06,5041,0
Brighton15113,026,0
Bournemouth20123,010,0
Everton25121,010,0
Brentford25129,09,00
Nottingham50134,07,00
Leeds United50134,06,50
Crystal Palace50141,06,50
Fulham50141,06,50
Sunderland75151,03,25
Ipswich20011511,66
Coventry20011511,61
Hull City30013011,25
Legiano kvotePosjeti Legiano! Legiano test Legiano bonus
Premier League BankOnBet kvote, ažurirano 04.08.2026.

Premier League 2026./27.: najava sezone, šanse za naslov, treneri, momčadi i prognoze

Premier League u sezonu 2026./27. ulazi s otvorenom borbom za naslov i nekoliko novih trenera u vodećim klubovima. Arsenal počinje sezonu kao branitelj naslova, dok Manchester City, Liverpool, Manchester United i Chelsea žele preuzeti vrh. U nastavku donosimo svih 20 klubova poredanih prema procijenjenim šansama za naslov.

Arsenal

Arsenal je u sezoni 2025./26. osvojio Premier League s 85 bodova i prekinuo 22 godine dugo čekanje na naslov. Topnici su se posebno istaknuli u obrani te su primili samo 27 pogodaka. Zato Arsenal u novu sezonu ulazi kao branitelj naslova.

Trener i igrački kadar

Trener Mikel Arteta može računati na uigranu momčad. Bruno Guimarães, Christos Tzolis i Piero Hincapié pojačali su kadar u kojem su glavne zvijezde Bukayo Saka, Declan Rice i Martin Ødegaard. Arsenal ima visoku kvalitetu u gotovo svim linijama.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: obrana, prekidi, širina kadra
  • Nedostaci: pritisak očekivanja, rizik od ozljeda

Prognoza

Očekujemo 1. mjesto. Arsenal ima najbolju kombinaciju stabilnosti, kvalitete i iskustva.

Šansa za naslov: 38 %, rizik od ispadanja: 0,2 %.

Manchester City

Manchester City završio je sezonu 2025./26. na drugom mjestu sa 78 bodova. Momčad je dugo bila u borbi za naslov, ali je na kraju morala prepustiti vrh Arsenalu. Sa 77 pogodaka City je ponovno imao jedan od najboljih napada lige.

Trener i igrački kadar

Enzo Maresca preuzima momčad od Pepa Guardiole. Erling Haaland i Rodri ostaju ključni igrači, dok Elliot Anderson pojačava vezni red. Ipak, odlasci Bernarda Silve i Johna Stonesa odnose mnogo iskustva.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: Haaland, posjed lopte, individualna kvaliteta
  • Nedostaci: promjena trenera, važni odlasci

Prognoza

Očekujemo 2. mjesto. City i dalje ima šampionsku kvalitetu, ali se mora prilagoditi Marescinim zahtjevima.

Šansa za naslov: 21 %, rizik od ispadanja: 0,8 %.

Liverpool

Liverpool je razočarao u obrani naslova i sezonu 2025./26. završio tek na petom mjestu. Redsi su osvojili 60 bodova i izgubili 12 ligaških utakmica. Obrani je posebno nedostajala stabilnost iz prijašnjih godina.

Trener i igrački kadar

Andoni Iraola novi je trener na Anfieldu. Virgil van Dijk, Florian Wirtz i Alexander Isak ostaju ključni igrači, dok Ronald Araújo i Jérémy Jacquet pojačavaju obranu. Međutim, odlazak Mohameda Salaha ostavlja veliku prazninu.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: brzina, kreativnost, snažan napad
  • Nedostaci: odlazak Salaha, novi trener

Prognoza

Očekujemo 3. mjesto. Iraolin intenzivan nogomet u osnovi dobro odgovara ovom kadru.

Šansa za naslov: 9 %, rizik od ispadanja: 2 %.

Manchester United

Manchester United iznenađujuće je osvojio treće mjesto u sezoni 2025./26. sa 71 bodom. Nakon promjene trenera u siječnju momčad je znatno podigla razinu igre. Posebno dobra druga polovica sezone ulijeva optimizam.

Trener i igrački kadar

Michael Carrick ostaje trener i pokušat će nastaviti pozitivan niz. Bruno Fernandes predvodi momčad, dok Youri Tielemans i Andrey Santos pojačavaju vezni red. Kadar djeluje uravnoteženije nego prethodnih godina.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: Fernandes, vezni red, veća stabilnost
  • Nedostaci: otvorena pitanja u napadu, velik pritisak

Prognoza

Očekujemo 4. mjesto. United se može trajno vratiti među vodeće momčadi, ali mu za naslov još nedostaje širine.

Šansa za naslov: 6 %, rizik od ispadanja: 3 %.

Aston Villa

Aston Villa završila je sezonu 2025./26. na četvrtom mjestu sa 65 bodova. Momčad je uz to osvojila Europsku ligu i potvrdila napredak pod Unaijem Emeryjem. Villa se tako učvrstila u proširenom krugu engleskih velikana.

Trener i igrački kadar

Unai Emery ostaje ključni faktor uspjeha. João Gomes, Johan Manzambi i Alejandro Garnacho nova su pojačanja, dok su Morgan Rogers i Youri Tielemans otišli. Najveće promjene zato se očekuju u veznom redu.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: Emery, taktička organizacija, snaga na domaćem terenu
  • Nedostaci: važni odlasci, velik broj utakmica

Prognoza

Očekujemo 5. mjesto. Villa ostaje jaka, ali bi nakon kadrovskih promjena mogla izgubiti dio stabilnosti.

Šansa za naslov: 5 %, rizik od ispadanja: 5 %.

Chelsea

Chelsea je turbulentnu sezonu 2025./26. završio tek na desetom mjestu. Osvojena 52 boda bila su znatno ispod visokih očekivanja. Nekoliko promjena trenera spriječilo je stabilan razvoj momčadi.

Trener i igrački kadar

Xabi Alonso preuzima još jednom snažno promijenjen kadar. Morgan Rogers, Maxence Lacroix i Geovany Quenda pridružuju se igračima poput Colea Palmera. Bez europskih obveza Alonso će imati više vremena za uigravanje momčadi.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: velika individualna kvaliteta, Palmer, širina kadra
  • Nedostaci: nedostatak kontinuiteta, brojne promjene

Prognoza

Očekujemo 6. mjesto. Chelsea ima potencijal za prva četiri mjesta, ali najprije mora pronaći stabilnost.

Šansa za naslov: 4 %, rizik od ispadanja: 4 %.

Tottenham Hotspur

Tottenham je imao katastrofalnu ligašku sezonu 2025./26. i završio tek na 17. mjestu. Spursi su osvojili samo 41 bod i do samog kraja borili se za ostanak. Roberto De Zerbi stabilizirao je momčad nakon preuzimanja klupe.

Trener i igrački kadar

De Zerbi sada počinje svoju prvu punu sezonu. Sandro Tonali, Mateus Fernandes, Andy Robertson i Jan Paul van Hecke donose osjetno veću kvalitetu. Cristian Romero i dalje je jedna od ključnih figura.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: kvalitetna pojačanja, napadački orijentiran trener
  • Nedostaci: obrambena ranjivost, nedostatak kontinuiteta

Prognoza

Očekujemo 7. mjesto. Tottenham bi trebao napraviti veliki korak naprijed.

Šansa za naslov: 3 %, rizik od ispadanja: 6 %.

Newcastle United

Newcastle je razočarao u sezoni 2025./26. i završio tek na 12. mjestu. Osvojenih 49 bodova nije zadovoljilo klupske ambicije. Nedostatak kontinuiteta stajao je momčad boljeg plasmana.

Trener i igrački kadar

Matthias Jaissle zamijenio je Eddieja Howea na klupi. Bruno Guimarães, Anthony Gordon i Sandro Tonali napustili su klub, dok je stiglo nekoliko mladih igrača. Sportska rekonstrukcija zato je vrlo velika.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: atletika, domaći teren, razvojni potencijal
  • Nedostaci: odlasci poznatih igrača, promjena trenera

Prognoza

Očekujemo 8. mjesto. Newcastle ostaje opasan, ali mora nadoknaditi odlazak nekoliko ključnih igrača.

Šansa za naslov: 2 %, rizik od ispadanja: 10 %.

Brighton & Hove Albion

Brighton je u sezoni 2025./26. osvojio osmo mjesto i 53 boda. Momčad je ponovno oduševila hrabrim i tehnički kvalitetnim nogometom. Osmo mjesto donijelo je i plasman u Europu.

Trener i igrački kadar

Fabian Hürzeler ostaje trener Seagullsa. Luka Vušković, Pascal Struijk i Costinha pojačali su momčad. Istodobno su, među ostalima, otišli Jan Paul van Hecke i Danny Welbeck.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: izgradnja napada, razvoj talenata, prilagodljivost
  • Nedostaci: odlasci, dodatne europske obveze

Prognoza

Očekujemo 9. mjesto. Brighton ponovno ima potencijal za Europu, ali bi mu gust raspored mogao stvarati probleme.

Šansa za naslov: 1,5 %, rizik od ispadanja: 8 %.

Bournemouth

Bournemouth je bio jedno od najugodnijih iznenađenja sezone 2025./26. i zauzeo šesto mjesto. Osvojenih 57 bodova donijelo je plasman u Europsku ligu. Momčad je izgubila samo sedam prvenstvenih utakmica.

Trener i igrački kadar

Marco Rose preuzima momčad nakon odlaska Andonija Iraole. Antonio Silva, Juanlu Sánchez i Álvaro Rodríguez nova su pojačanja. Novi trener mora što prije nadograditi agresivan stil igre.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: intenzitet, brzina, samopouzdanje
  • Nedostaci: promjena trenera, obveze u Europskoj ligi

Prognoza

Očekujemo 10. mjesto. Bournemouth će i dalje biti neugodan suparnik, ali teško će ponoviti prošlu sezonu.

Šansa za naslov: 1,2 %, rizik od ispadanja: 13 %.

Brentford

Brentford je sezonu 2025./26. završio na devetom mjestu s 53 boda. Momčad je ponovno pokazala koliko učinkovito radi s ograničenijim financijskim mogućnostima. Brentford je posebno ostao opasan u napadu.

Trener i igrački kadar

Keith Andrews ostaje trener. Callum Wilson, Mamadou Sangaré i Jaidon Anthony daju mu više mogućnosti. Momčad i dalje ima mnogo fizičke snage i brzine.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: prekidi, učinkovitost, jasna ideja igre
  • Nedostaci: ograničena širina, ovisnost o ključnim igračima

Prognoza

Očekujemo 11. mjesto. Brentford bi ponovno trebao relativno rano osigurati ostanak.

Šansa za naslov: 1 %, rizik od ispadanja: 16 %.

Nottingham Forest

Nottingham Forest završio je sezonu 2025./26. na 16. mjestu s 44 boda. Klub se dugo morao boriti za ostanak. Nekoliko promjena trenera unijelo je dodatni nemir.

Trener i igrački kadar

Oliver Glasner preuzima momčad. Ousmane Diomande i Xaver Schlager zanimljiva su pojačanja, dok je Elliot Anderson prešao u Manchester City. Glasner bi prije svega trebao donijeti bolju strukturu i obrambenu stabilnost.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: atletika, tranzicija, Glasnerov sustav
  • Nedostaci: nedostatak kontinuiteta, odlazak Andersona

Prognoza

Očekujemo 12. mjesto. Forest pod Glasnerom ima potencijal za mirniju sezonu.

Šansa za naslov: 0,8 %, rizik od ispadanja: 18 %.

Sunderland

Sunderland je kao novak bio veliko iznenađenje sezone 2025./26. i završio na sedmom mjestu. Black Catsi osvojili su 54 boda i izborili Europu. Momčad je u obrani i borbenosti pokazala iznimnu zrelost.

Trener i igrački kadar

Régis Le Bris ostaje trener. Granit Xhaka i dalje vodi vezni red, dok Thomas Meunier donosi dodatno iskustvo. Veća pojačanja zasad ipak nisu stigla.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: momčadski duh, Xhaka, obrambena disciplina
  • Nedostaci: europske obveze, uzak kadar

Prognoza

Očekujemo 13. mjesto. Bit će teško ponoviti sedmo mjesto.

Šansa za naslov: 0,6 %, rizik od ispadanja: 26 %.

Everton

Everton je sezonu 2025./26. završio na 13. mjestu. Osvojenih 49 bodova bilo je dovoljno za siguran ostanak. Pod Davidom Moyesom momčad je ponovno postala stabilnija u obrani.

Trener i igrački kadar

David Moyes ostaje trener. Brennan Johnson, Christian Nørgaard i Hayden Hackney pojačali su momčad. Everton sada posebno u napadu ima više opcija.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: organizacija, iskustvo, fizička snaga
  • Nedostaci: ograničena kreativnost, promjenjiv napadački učinak

Prognoza

Očekujemo 14. mjesto. Everton bi trebao imati dovoljno kvalitete za relativno mirnu sezonu.

Šansa za naslov: 0,5 %, rizik od ispadanja: 14 %.

Crystal Palace

Crystal Palace osvojio je 15. mjesto u sezoni 2025./26. s 45 bodova. Momčad je u ligi igrala promjenjivo, ali je ostvarila velike uspjehe u Europi. Zbog toga je i u sezoni 2026./27. čeka velik broj utakmica.

Trener i igrački kadar

Pierre Sage naslijedio je Olivera Glasnera. Dwight McNeil, Óscar Mingueza i Takehiro Tomiyasu važna su pojačanja. Maxence Lacroix, s druge strane, prešao je u Chelsea.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: brzina, tranzicija, individualna kvaliteta
  • Nedostaci: promjena trenera, europske obveze

Prognoza

Očekujemo 15. mjesto. Palace ima dovoljno kvalitete, ali se pod novim trenerom Sageom mora iznova organizirati.

Šansa za naslov: 0,4 %, rizik od ispadanja: 20 %.

Leeds United

Leeds United je kao novak u sezoni 2025./26. osvojio 14. mjesto. Osvojenih 47 bodova donijelo je relativno miran ostanak. Time je napravljen važan korak prema dugoročnom učvršćivanju u Premier League.

Trener i igrački kadar

Daniel Farke ostaje trener. Vratar James Trafford, te Tarik Muharemović i Harry Wilson najvažnija su pojačanja, dok Ethan Ampadu i dalje ima ključnu ulogu. Kadar sada ima više iskustva iz Premier League nego prije godinu dana.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: domaći teren, intenzitet, uigran sustav
  • Nedostaci: obrambene pogreške, ograničena širina

Prognoza

Očekujemo 16. mjesto. Leeds ima dobre izglede za novi ostanak, ali će se vjerojatno dugo boriti.

Šansa za naslov: 0,3 %, rizik od ispadanja: 23 %.

Fulham

Fulham je sezonu 2025./26. završio na 11. mjestu s 52 boda. Londonski klub ponovno je bio stabilan u sredini ljestvice. Ipak, tijekom ljeta uslijedila je velika sportska rekonstrukcija.

Trener i igrački kadar

Álvaro Arbeloa zamijenio je Marca Silvu na klupi. Gonzalo García, César Palacios i Shea Charles trebali bi pomladiti momčad. Istodobno su klub napustili iskusni igrači poput Raúla Jiméneza i Harryja Wilsona.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: tehnička kvaliteta, zanimljivi talenti
  • Nedostaci: neiskusan trener, važni odlasci

Prognoza

Očekujemo 17. mjesto. Fulham ima kvalitetu, ali velika rekonstrukcija povećava rizik.

Šansa za naslov: 0,2 %, rizik od ispadanja: 23 %.

Coventry City

Coventry City osvojio je Championship u sezoni 2025./26. s 95 bodova i izborio izravan plasman u viši rang. Momčad je postigla 97 pogodaka i dominirala velikim dijelom sezone. Coventry se nakon 25 godina vraća u Premier League.

Trener i igrački kadar

Frank Lampard ostaje trener Sky Bluesa. Gustavo Hamer, Frank Onyeka i vratar Carl Rushworth pojačali su novaka. Kadar ima mnogo energije, ali malo iskustva iz Premier League.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: napad, euforija, Lampardova ideja igre
  • Nedostaci: nedostatak iskustva, brži ritam igre

Prognoza

Očekujemo 18. mjesto. Coventry je najjači novak, ali ostanak će ipak biti vrlo težak zadatak.

Šansa za naslov: 0,1 %, rizik od ispadanja: 28 %.

Ipswich Town

Ipswich Town završio je sezonu 2025./26. na drugom mjestu Championshipa i izborio izravan povratak u Premier League. Momčad je osvojila 85 bodova i pokazala veliku stabilnost. Sada ponovno pokušava izboriti dugoročan ostanak među najboljima.

Trener i igrački kadar

Gary O’Neil zamijenio je Kierana McKennu na klupi. Daizen Maeda, Chuba Akpom, Saša Lukić i Issa Diop donose dodatno iskustvo. Ipak, razlika u kvaliteti između Championshipa i Premier League ostaje velika.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: brzina, iskusna pojačanja
  • Nedostaci: promjena trenera, ograničena vrhunska kvaliteta

Prognoza

Očekujemo 19. mjesto. Ipswich bi trebao biti konkurentan, ali potrebna mu je iznimno učinkovita sezona.

Šansa za naslov: 0,05 %, rizik od ispadanja: 31 %.

Hull City

Hull City završio je sezonu 2025./26. tek na šestom mjestu Championshipa. Ipak, kroz doigravanje je iznenađujuće izborio povratak u Premier League. Hull će tako prvi put nakon devet godina ponovno igrati u najvišem rangu.

Trener i igrački kadar

Sergej Jakirović ostaje trener Tigersa. Jack Butland, Hidemasa Morita i Matt Targett donose važno iskustvo. Unatoč tome, kadar je na papiru među najslabijima u ligi.

Prednosti/nedostaci

  • Prednosti: euforija, borbenost, iskusna pojačanja
  • Nedostaci: slabija kvaliteta kadra, nedostatak širine za Premier League

Prognoza

Očekujemo 20. mjesto. Hull mora gotovo savršeno iskoristiti svoje mogućnosti kako bi izborio ostanak.

Šansa za naslov: 0,03 %, rizik od ispadanja: 39 %.

Premier League pregled
Premier League
Početak sezone 21.08.2026.
Kraj sezone 30.05.2027.
Timovi 20
Liga prvaka Arsenal, Man. City, Man. Utd., Aston Villa, Liverpool
Europska liga Bournemouth, Sunderland, Crystal Palace
Konferencijska liga Brighton
Sezona 35.
Utakmica 380
Prvak 25/26 Arsenal
Ispali Wolverhampton, Burnley, West Ham
Ušli Coventry City, Hull City, Ipswich Town
Osvajač kupa 2025./26. Man. City

Modus igranja za sezonu 2026/2027

Sezona 2026/2027 Engleske Premier lige neće donijeti nikakve promjene u odnosu na prethodne sezone. Broj ekipa je ostao isti, a to se odnosi i na pozicije koje vode u Europska takmičenja kao i one koje vode u niži rang takmičenja.

Evo pregleda najnovijih načina igre:

Format takmičenja

Broj momčadi: U sezoni 2026./2027., Engleska Premier liga sastojat će se od 20 momčadi. Svaki tim igra protiv svakog drugog dva puta, jednom kod kuće i jednom u gostima. To znači da će se do kraja sezone svako odigrati 38 utakmica, nakon čega će biti poznat konačan poredak.

Sustav igre: Timovi dobivaju 3 boda za pobjedu, 1 bod za remi i 0 bodova za poraz. U situacijama istog broja bodova konačni poredak određuje gol-razlika.

Borba za prvaka i za opstanak

Liga prvaka: Četiri najbolja tima u Premier ligi prolaze u Ligu prvaka na kraju sezone.

Europska i Konferencijska liga: Momčad koja se plasira na peto mjesto na kraju sezone kvalificira se za Europsku ligu, kao i pobjednik FA kupa ako nije među prvih pet na poretku. Šestoplasirana momčad kvalificirala se za sudjelovanje u Konferencijskoj ligi. Može doći do nekih promjena ovisno o tome tko osvoji FA kup i Liga kup.

Opstanak: Tri momčadi na posljednjem mjestu nakon 38. kola ispadaju iz Engleske Premier lige u Championship, niži rang natjecanja.

Važne promjene i inovacije

VAR (Video Assistant Referee): VAR tehnologija nastavlja igrati važnu ulogu u sezoni 2026/2027, pomažući sucima da donesu ispravne odluke i smanjujući kontroverzna pitanja na terenu.

Zimska pauza: Engleska Premier liga nema zimski odmor. Igra se čak i u vrijeme božićnih i novogodišnjih praznika i to ubrzanim tempom. Jedini odmor je vrijeme za okupljanje reprezentacije.

Povijest Engleske Premier lige i najuspješniji klubovi

Povijest engleske Premier lige datira od 1992. godine kada je lige poprimili današnji format takmičenja. Za to vrijeme postala je najbogatija i najpopularnije nogometna liga na svijetu. Naravno, ovo se odnosi i na sportsko klađenje koje se ne može zamisliti bez engleskih liga.

Poznato je da engleski klubovi imaju navijače širom svijeta. Također, najbolji UEFA koeficijent pripada upravo engleskim klubovima. Zanimljivo je to da je od osnutka lige po ovim nazivom, samo sedam klubova uspjelo osvojiti titulu prvaka.

Najuspješniji klubovi Engleske Premier lige:

KlubTitule
Manchester United13
Manchester City8
Chelsea5
Arsenal3
Liverpool2
Blackburn Rovers1
Leicester City1

Zaključak

Sportsko klađenje ne može se zamislit bez Engleske Premier lige koja nudi mnogo atraktivnih i uzbudljivih utakmica. Iz tog razloga analizirali smo favorite za naslov prvaka u sezoni 2025/26 te vam za njih dali svoja predviđanja o mogućim pozicijama na tablici.

Uz to, ponudili smo vam i nekoliko najboljih sportskih kladionica koje nude vrhunske kvote i najbolju ponudu opcija za Englesku Premier ligu. Usporedite ponudu i kvote te odaberite kladionicu koja najbolje odgovara vašoj taktici klađenja.

1X21X21X2?

FAQ: Engleska Premier liga

Koje kladionice su najbolje za Englesku Premier ligu?

Sve kladionice imaju dobru ponudu na Engleske lige, jer se radi o najjačim ligama svijeta. Naš prvi izbor su: Legiano, Playzilla i IviBet.

Koji klub je osvojio najviše titula u Engleskoj Premier ligi?

Najviše titula u Engleskoj Premier ligi u ovom formatu takmičenja osvoji su klubovi iz Manchestera, Manchester United 13 i Manchester City 8.

Postoji li dugoročno klađenje na Englesku Premier ligu?

Da! Većina kladionica nudi dugoročne oklade na Premier ligu, što uključuje prognozu prvaka, osvojene pozicije na tabeli ili eventualne ekipe za ispadanje.

Kada počinje sezona Premier lige 2025/2026?

Sezona Premier lige 2026/2027 počinje 21. kolovoza 2026.